top of page

אנו שואפים לייצר מרחב טיפולי המותאם לצרכי הפונה, בו ניתן יהיה לעבור תהליך משמעותי משותף  למימוש מירב הפוטנציאל האישי. מטרתנו הינה הנגשת טיפול מיטבי, רלוונטי וזמין ליחידים ולקבוצות, יוצאי קהיליית המודיעין ויחידות מיוחדות תוך שימת דגש על מקצועיות בלתי מתפשרת. 

טיפול

אנו מציעים טיפול פרטני וקבוצתי בנושאים הקשורים לכלל תחומי החיים כמו גם לשירות בקהיליית המודיעין ויחידות מיוחדות, וביניהם: מצבי לחץ וחרדה, משברים, התמודדות עם טראומות ופוסט טראומה, זוגיות, הורות, מצוקות על רקע שאלות זהות, ערך עצמי, מעברי חיים, אובדן, התלבטויות לגבי כיוון אישי ומקצועי, שיפור באיכות החיים ועוד. 
 

מטפלי המכון עושים שימוש במגוון שיטות טיפול עדכניות ואפקטיביות, המותאמות לצרכים הספציפיים של הפונה כדוגמת: טיפול פסיכודינמי, טיפול תמיכתי, טיפול באמצעות הטבע, טיפול  קצר  מועד,  טיפולי CBT ,EMDR ,SE ובמידת הצורך הפניה לפסיכיאטר לצורך ייעוץ לגבי טיפול תרופתי. 

טיפולים וסדנאות

סדנאות והרצאות

א. סדנאות קבוצתיות לעיבוד חוויות מבצעיות ואחרות.

ב. סדנאות והרצאות  במגוון נושאים כגון: חוסן, השראה ופריצת גבולות, התמודדות עם טראומות והטיפול בהן, התמודדות עם לחץ ושחיקה, הכנה מנטלית לשירות צבאי, מניעת אובדנות ועוד.

שאלות נפוצות

שאלות נפוצות

מהו טיפול פסיכולוגי? 

טיפול פסיכולוגי הוא מפגש בין-אישי, בו הפונה מבקש להקל על מצוקה או להרחיב את המודעות העצמית שלו לצורך יצירת שינוי מיטיב בחייו. במסגרת מסע משותף זה, המטפל והמטופל מעבדים יחד  את נקודות הקושי והכאב המבקשות לקבל מקום וריפוי, על מנת לצאת מהן מחוזקים יותר. 

 

כיצד מתבצע תהליך הפנייה למטפל ספציפי? 

הפנייה מתבצעת באחת מהדרכים הבאות:  

1. פניה ישירה לאחד המטפלים על פי נטיית ליבך, דרך הכרטיס האישי המופיע באתר זה. 

2. ניתן להתייעץ בנוגע להתאמת המטפל עבורך, מתוך רשימת המטפלים העובדים עימנו. הפניה היא דרך מייל המכון.

 

האם ניתן לפנות למכון גם אם לא שירתתי בקהיליית המודיעין או ביחידה מיוחדת?

צוות המכון מטפל באוכלוסיות שונות ומגוונות, ואנו מתחייבים לנסות ולסייע לכל מי שיפנה למכון. 

 

מה היתרון בפניה דווקא למטפלי המכון?

1. למטפלי המכון ניסיון עשיר של שירות במגוון תפקידים בקהיליית המודיעין ויחידות מיוחדות, לצד ניסיון רב שנים בטיפול באוכלוסיות אלו. מומחיות ייחודית זו מאפשרת למטופל ולמטפל יצירת שפה משותפת באופן מהיר ומדויק יותר, תוך הבנה מעמיקה של המאפיינים הייחודיים של עולמות אלו.

2. מגוון המטפלים במכון מגדיל את האפשרות למצוא את השותף המתאים לדרך. התאמה זו יכולה להיקבע על פי נושאי מומחיות, מיגדר המטפל, מיקום גיאוגרפי ועוד.

3. מטפלי המכון עובדים בשיתוף פעולה לצורך הפריה הדדית מקצועית, ויחד מהווים גוף ידע משמעותי של הבנת תהליכים טיפוליים באוכלוסייה ייחודית זו.  

 

מה לגבי דיסקרטיות? 

כמו בכל טיפול פסיכולוגי, המטפלים מחויבים לשמירה על חיסיון רפואי ודיסקרטיות מלאה על פי החוק  והאתיקה המקצועית. שיתוף הפעולה בין המטפלים נעשה תוך שמירה מלאה על אנונימיות הפונים ובדיסקרטיות מירבית.

 

האם הטיפול חייב להתבצע פנים מול פנים או ניתן לטפל גם בטיפול מרחוק? 

המלצתנו הינה לקיים טיפול במפגש בקליניקה. עם זאת, במקרים מסוימים ניתן בהחלט לבצע טיפול מרחוק באמצעות וידאו. 

 

האם הפניה כרוכה בהתחייבות לתקופה מוגדרת מראש? 

בכל פנייה לטיפול, ההחלטה לגבי משך הטיפול היא של הפונה בלבד. 

 

מהו משך הטיפול המומלץ?

משך הטיפול הוא אישי, ותלוי במגוון גורמים כמו: סיבת הפניה, הרקע, והמטרות שהפונה מגדיר לעצמו. חלק מהטיפולים נמשכים מספר מפגשים, ואחרים, תקופות ארוכות יותר. לאחר פגישות ההיכרות,  ניתן יהיה להעריך באופן מדויק יותר את משך הטיפול.

bottom of page