top of page
פסיכולוגית קלינית מומחית
מלווה אנשים בתהליכי חיים אישים ומשפחתיים

שמי שירה. בחמש עשרה השנים האחרונות אני מלווה אנשים בתהליכים אישיים ומשפחתיים. כמטפלת, אני  מאמינה בעבודת ריפוי הנותנת מקום לכל חלקי האדם: גוף, נפש, רוח,  לכוחות היצירה שלו,  לחיבור לטבע, ולקהילה.  

 

בהכשרתי הפורמלית אני פסיכולוגית קלינית מומחית עם נסיון קליני עשיר , כולל למעלה מעשר שנים של טיפול  וליווי חיילים ומפקדים מיחידות המודיעין השונות על מאפייניהם הייחודיים, ושנים נוספות עם חיילים ומפקדים בצבא בכלל. כמו כן במחלקה להפרעות אכילה, ובבי"ח שער מנשה. לאורך  השנים ליוויתי מאות מטופלים בטיפולים קצרים וארוכי טווח,  טיפולים קבוצתיים,  התערבויות בעקבות אירועים טראומטיים, אירועי קצה ומשבר ועוד. במהלך השנים עברתי הכשרות רבות כולל פסיכותרפיה דינמית, טיפול קצר מועד, CBT , PE, טיפול בטראומה, ועוד.  

 

טרום הכשרתי הקלינית, ובמהלכה, עסקתי שנים ארוכות גם בתנועה ובקשר עם הגוף, אשר היה נושא התזה שלי. הקמתי וניהלתי את "גאגא" עם אוהד נהרין, והתאמנתי בטכניקות תנועה נוספות: טאי צ'י, יוגה, תנועה אותנטית, אימפרוביזציה ועוד. התנסיתי והעמקתי בשיטות טיפול המשלבות נשימה, מיינדפולנס, פוקוסינג, מגע, עבודה עם הגוף, וכן במסעות ועבודה בטבע. 

                                                                                                        

עבורי, המפגש האינטימי עם אדם, וסיפור חייו, היותנו יחד בו, תוך  שהיה, התמקדות,  ומתן מקום למה שמבקש לקבל מקום, הם חלק ממה שמסקרן ומניע את חיי.  מאמינה כי ההליכה יחד בדרך,  בשניים, מיטיבה ומגדילה את האפשרות לריפוי ושינוי. 

 

אירועי חיים, ותהליכים שמלווה בקליניקה או בטבע: 

ליווי חיילים משוחררים בראשית החיים ובדילמות המלוות תקופות זו. 

עיבוד חוויות מתקופת השרות. 

ליווי משפחות בתהליכי פרידה ויצירת זוגיות ומשפחה חדשה. 

ליווי נשים בתהליכי הורות יחידנית, וגברים ונשים בהורות משותפת. 

ליווי תהליכים הקשורים בזהות מינית. 

עיבוד תהליכי אובדן, וליווי אדם ומשפחתו לקראת פרידה מהחיים. 

 

שירה ברוקנר 052-9244930, מטפלת בקליניקה בעין הוד, וטיפול בטבע.  

שירה ברוקנר

צוות המכון

איתן גולדמן

פסיכולוג קליני מומחה, מדריך
 

החיים הם, בין השאר, המתח בין הקיים לבין מה שיכול היה להיות. מתח זה עשוי להוביל לצמיחה ויצירתיות, אך לעיתים הוא דווקא מוליד מצוקה ותחושות של החמצה וחוסר אונים.  אחד המפתחות לשינוי הוא ביכולת שלנו לגבש יחס שונה כלפי ההיסטוריה שלנו, כלפי מי שאנחנו וכלפי אנשים משמעותיים שהשפיעו עלינו, על מנת שנוכל לממש את הפוטנציאל האישי בצורה אופטימאלית.

שמי איתן ואני פסיכולוג קליני בעל ותק רב. סיימתי לימודי תואר שני בפסיכולוגיה קלינית באוניברסיטה העברית בירושלים.   במהלך השנים טיפלתי, בין השאר, במסגרת מחלקה אישפוזית בבית החולים בתל השומר, ולמעלה מ- 20 שנים כקב"ן, פסיכולוג וכיועץ למפקדים ומנהלים בצבא ובמערכת הביטחון.

טיפלתי הן בחיילים - מתבגרים צעירים - והן במבוגרים, אנשי קבע, לוחמים ובני משפחותיהם, בטווח שבין מצוקות חיים שגרתיות ועד מגוון רחב של קשיים והפרעות נפשיות.  

שירתתי מספר שנים כפסיכולוג ביחידה לטיפול בתגובות קרב בצה"ל, וכן, ניהלתי את תחום בריאות הנפש בחמ"ן, כולל אחריות על צוות רב מקצועי. בשנת 2019 פרשתי כראש מערך פסיכולוגיה במערכת הביטחון. כיום, אני מטפל בקליניקה פרטית בקדימה באוכלוסייה מגוונת.

לאורך השנים עברתי הכשרות בשיטות טיפול רבות ומגוונות, ביניהם: טיפול פסיכודינמי, טיפול תמיכתי, טיפול קוגניטיבי-התנהגותי, התערבות במשבר, שיטות ממוקדות לטיפול בטראומה (SE, PE, היפנוזה) ועוד.

מגוון השיטות והניסיון הרב מאפשרים לי כיום להתאים לכל מטופל את שיטת הטיפול המיטבית עבורו.

אני מאמין כי המפגש הטיפולי הינו, בין השאר, הזדמנות משמעותית לשיפור המודעות העצמית ואיכות החיים במובן העמוק של המילה, ואני רואה בהזדמנות לסייע לאנשים זכות גדולה.

איתן גולדמן 054-9741866, מקבל בקליניקה בקדימה.

גלן כהן

פסיכולוג קליני מומחה
 

צבר עשרות שנות ניסיון קליני עם לוחמים מיחידות מובחרות ומקהיליית המודיעין. שירת במשך 25 שנה במשרד ראש הממשלה, ופרש ב-2015 כראש מערך פסיכולוגיה במוסד. הקים את חברת Gobeyond לצמיחה אישית וארגונית ובחמש שנים האחרונות מטפל באזרחים ובחיילים בקליניקה פרטית בכפר אוריה. מרצה בארץ ובעולם ומנחה סדנאות ותהליכי חוסן בימ"מ וביחידות המיוחדות של משטרת ישראל.
 

בעל תואר שני בפסיכולוגיה קלינית מאוניברסיטת בר אילן, התמחות קלינית במחלקת נוער בבי"ח שלוותה, התמחות בפוסט טראומה ביחידה לתגובות קרב בצה"ל וכקב"ן בחיל מודיעין, והסמכה כמנחה ODT מטעם מכון ווינגייט. מומחה לטיפול בקשיי הסתגלות, מצבי משבר, חרדה, דיכאון, ופוסט טראומה. מטפל בשיטות מגוונות לפי צרכי המטופל, כגון טיפול פסיכודינמי, CBT ,SE ,PE ,טבע תרפיה, וטיפול מקוון עם לקוחות בארץ ובחו"ל, בעברית או באנגלית ברמת שפת אם. מוכר כספק של משרד הביטחון וכספק יחיד עבור משרד ראש הממשלה בנושא של פריצת גבולות.
 

בנימה אישית, אני מאמין שיש לכולנו יכולות אדירות, אך במקרים רבים הפוטנציאל הזה אינו מגיע לכדי מיצוי בגלל חסמים בעולמנו הרגשי.

במהלך השירות כחייל בודד ולוחם חוד, הייתי מנותק מעולם הרגש, אך זכיתי לעבור תהליך רגשי משמעותי שבו גיליתי את העוצמה הפרדוקסלית של הפגיעות. למרות הריגושים והאדרנלין שחוויתי בשנים רבות של פעילות מבצעית, היום, אין דבר שמרגש אותי יותר מלפגוש מטופל, אחד על אחד

בקליניקה, או לצעוד בטבע, לגלות ביחד ולרתום את הפוטנציאל העצום של העולם הרגשי כדי להוביל לריפוי ולצמיחה.

גלן כהן 050-6532681, מקבל בקליניקה בכפר אוריה.

ד"ר אורית נחמיאס חימוביץ'

פסיכולוגית קלינית מומחית, מדריכה

מטפלת EMDR מוסמכת

 

במהלך 24 השנים האחרונות זכיתי לפגוש וללוות במסע הטיפולי אנשים רבים, מגילאי הילדות ועד הבגרות המאוחרת, שפנו לטיפול עם מגוון רחב של קשיים. בין היתר טיפלתי בשרות פסיכולוגי חינוכי, בבי"ח שלוותה, בבי"ח שניידר ובמשך 16 שנים שירתתי כפסיכולוגית בצה"ל, במגוון תפקידים כולל טיפול ביחידה לתגובות קרב. במהלך שנים אלו טיפלתי בין היתר, במאות ממשרתי יחידות המודיעין השונות והכרתי מקרוב את האתגרים, הקשיים, המתחים וההתמודדויות הייחודיות המאפיינים את משרתי קהילת המודיעין הרחבה.  

לאורך השנים צברתי ניסיון רב בשיטות טיפול מגוונות ביניהן: טיפול פסיכודינמי, תמיכתי, קוגניטיבי-התנהגותי (CBT), מיינדפולנס, טיפול בטראומות שונות במגוון שיטות יעילות וממוקדות (PE,EMDR). מגוון השיטות מאפשר לי כיום להתאים לכל מטופל/ת את שיטת הטיפול המיטבית עבורו/ה. אני מאמינה כי המפגש הטיפולי הינו הזדמנות משמעותית לבחון, להבין, להכיר את עצמנו לעומק, כך נוכל לקבל החלטות לגבי עצמנו ממקום מודע יותר ולהביא לשיפור איכות חיינו ולמימוש הפוטנציאל הגלום בנו. אני רואה בהזדמנות לסייע לאנשים בנקודות התלבטות וקושי של חייהם, זכות גדולה ומאמינה כי ניתן לשנות ולהיטיב בכל מצב ובכל רגע נתון.

בעלת תואר ראשון, שני ושלישי בהצטיינות, מאוניברסיטת בר-אילן. עסקתי בהוראה ובמחקר באוניברסיטת בר אילן ובמכללת אשקלון. במסגרת שירותי כפסיכולוגית בצה"ל עסקתי באבחון, מיון וטיפול בחיילים ואנשי קבע, העברת סדנאות, הרצאות וקבוצות טיפוליות. לימדתי קציני בריאות נפש בצבא, מגוון קורסים והכשרות כולל הכנה למבחן התמחות של פסיכולוגים בהתמחות. כיום אני מטפלת בקליניקה פרטית ברעננה המתמקדת בטיפול במתבגרים ומבוגרים (כולל טיפול מקוון) ומעבירה סדנאות והרצאות, בין היתר בשיתוף פעולה עם מנחי עבודה דרך הטבע.  

 

ד"ר אורית נחמיאס-חימוביץ' 052-9272153, מקבלת בקליניקה ברעננה.

איתן
גלן
אורית
שירה
bottom of page